Veckobrev V. 11

Hej!

Snart är det helg och vilken fantastiskt rolig men också tuff vecka vi har haft. Vi har genomfört tre stycken nationella prov i svenska. Vilket har medfört många nervösa elever, schemat har sett annorlunda ut men vi har även haft det jättemysigt och roligt. Eleverna bakade i onsdags med Safka och det fick de äta idag efter att tredje provet genomfördes. Vi har såklart jobbat med SO också där vi avslutade forntiden. Nästa vecka startar vi med världsdelar och kontinenter.

I NO är det olika sinnen vi jobbar med nu och i matte jobbar vi enligt matteboken men också extra träning inför NP.

Nu tar vi helg och vilar upp oss och kör för fullt nästa vecka!

Trevlig helg på er alla

hälsningar Anna

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *